تكميل زنجيره ارزش درصنعت پتروشيمي راهبردي ملي است

[ad_1]

غلامرضا شرفی عضو کمیسیون انرژی مجلس درگفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که پتروشیمی ظرفیت بالایی برای توسعه درتمام بخش ها دارد و می تواند ارزش افزوده مطلوبی را ایجاد کند, تاکید کرد: اقدام های موثری در توسعه بالادستی پتروشیمی انجام شده است اما در بخش میان دستی و پایین دستی پتروشیمی باید تلاش بیشتری انجام شود و برای تحقق این امر همگرایی و تعامل میان دولت و مجلس می تواند راهگشا باشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به این که تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی مانع از خام فروشی می شود و زمینه ساز تحقق اقتصاد مقاومتی است تصریح کرد: بخش تکمیلی صنعت پتروشیمی ظرفیت بالایی دارد و با توجه به کمبود منابع مالی امید است جذب سرمایه گذاری های جدید داخلی و خارجی توسعه متوازن این صنعت را رقم بزند.

این نماینده مجلس ضمن مخالفت با هرگونه خام فروشی فراورده های نفتی گفت: خوشبختانه برجام بسیاری از محدودیت هایی را که تحریم برای توسعه صنعت پتروشیمی ایجاد کرده بود را مرتفع ساخته است به طوری که امروز در انتقال دانش و تکنولوژی این صنعت مشکلی وجود ندارد .

شرفی اظهار کرد: باید تلاش کنیم در کنار انتقال فناوری های نوین، سرمایه مورد نیاز را نیز جذب کنیم و در زمینه صادرات نیزبه بازارهای جدید نیزتوجه شود.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *